Jak będzie wyglądał pilotaż wdrożenia e-recepty?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   14-11-2017, 10:23

Jak będzie wyglądał pilotaż wdrożenia e-recepty? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pilotaż przygotowujący do wdrożenia e-recept obejmie przychodnie i apteki w jednym z mniejszych miast Polski. Prawdopodobnie przeprowadzą go jedna, dwie lub trzy poradnie podstawowej opieki zdrowotnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia kończy prace nad pilotażem. Ma on objąć przychodnie i apteki w jednym z mniejszych miast Polski. Najprawdopodobniej przeprowadzą go jedna, dwie lub trzy poradnie POZ, gdyż tam wypisuje się najwięcej recept. Do pilotażu będą mogły dołączyć wszystkie apteki w mieście.

Jak ma wyglądać cały proces? E-receptę lekarz wprowadzi do systemu zintegrowanego z elektroniczną platformą gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych P1. Następnie pacjent otrzyma wydruk informacyjny z kodem kreskowym recepty, który pokaże farmaceucie.

System umożliwia także założenie Internetowego Konta Pacjenta, dzięki czemu pacjent poprzez użycie swojego zaufanego konta, nie będzie musiał posiadać żadnego druku recepty. Konto można założyć w wielu urzędach, na poczcie lub za pomocą bankowości elektronicznej.

Pilotaż ma potrwać kilka miesięcy, ale CSIOZ zakłada, że prowadzące go placówki już z niego nie zrezygnują. Zwłaszcza że okres przejściowy, w którym funkcjonować będą jeszcze recepty papierowe, kończy się 1 stycznia 2020 roku.

Więcej: http://www.rp.pl/

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH