Jak komunikować się z osobami chorymi psychicznie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rmf24.pl/rynekaptek.pl   06-11-2017, 12:09

Jak komunikować się z osobami chorymi psychicznie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eksperci ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie poprowadzą warsztaty dla pracowników służby zdrowia, w tym między innymi dla farmaceutów, w jaki sposób prowadzić dialog z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne.

Specjaliści przeszkolą ponad 2,5 tys. pracowników innych placówek ochrony zdrowia. Z bezpłatnych szkoleń będą mogli skorzystać lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, pracownicy rejestracji oraz farmaceuci z Małopolski i Podkarpacia - informuje portal rmf24.pl.

- To jest nasz autorski program. Pracownicy rejestracji, farmaceuci, pielęgniarki często mają niepełny - poza stereotypem - obraz osoby cierpiącej na zaburzenia psychiczne. Tymczasem takie osoby potrzebują przede wszystkim zrozumienia i tego, by na ich dziwne zachowania reagować w odpowiedni sposób, bo inaczej się spłoszą albo będą agresywne i więcej nie przyjdą do placówki medycznej - mówi rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie Maciej Bóbr.

Warsztaty będą miały bardzo praktyczny charakter. Przykłady zachowań osób z zaburzeniami psychicznymi prezentować będą aktorzy, a eksperci - pracownicy Szpitala im. Babińskiego wskazywać będą nie tylko na najbardziej adekwatne reakcje, ale także będą uczyć budowania relacji, co umożliwi osobie cierpiącej na zaburzenia lub chorej podjęcie skutecznego leczenia.

Uczestnicy warsztatów będą uczyć się m.in. odczytywania mowy ciała, umiejętnego słuchania i zadawania pytań oraz tego, jak reagować w zetknięciu z osobami agresywnymi.

Więcej: http://twojezdrowie.rmf24.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH