Jedna osoba nie może pracować bez przerwy dzień i noc

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: superportal24.pl/ rynekaptek.pl   04-04-2017, 13:19

Jedna osoba nie może pracować bez przerwy dzień i noc Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dlaczego w powiecie gryfickim nie ma apteki czynnej w nocy? - pyta czytelnik lokalnego serwisu superportal24.pl. Dziennikarze sprawdzili dlaczego i odpowiadają: bo nie ma takiej potrzeby.

- Powiat gryficki w porozumieniu z aptekarzami wypracował wspólne stanowisko co do harmonogramu pracy aptek. Nie zawiera on pracy w godzinach nocnych z tego powodu, że w naszym powiecie nie ma potrzeby, aby apteki pracowały przez całą dobę. Zresztą nie mają też takiego obowiązku, a my jako powiat nie będziemy aptekarzom narzucać, aby pracowali również w nocy – informuje reporterkę SuperPortalu24 Marek Gołuchowski, przewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego.

Kilka lat temu w Gryficach funkcjonowała apteka, która czynna była przez całą dobę. Jednak brak klientów sprawił, że placówka wycofała się z godzin otwarcia w nocy.

Z ekonomicznego punktu widzenia prowadzenie apteki w nocy jest zwyczajnie nieopłacalne. Inna sprawa to taka, że w aptece musi być zatrudniony magister farmacji, a tych wciąż brakuje. Jedna osoba z tytułem magistra w aptece nie może przecież pracować bez przerwy dzień i noc.

Więcej: superportal24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH