Jednostka badawczo-certyfikująca bierze pod lupę suplementy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IBSM/ rynekaptek.pl   03-08-2018, 10:05

Jednostka badawczo-certyfikująca bierze pod lupę suplementy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Instytut Badań Sektora Medycznego stworzył stronę internetową, poprzez którą konsumenci mogą sprawdzić, czy dany suplement jest bezpieczny i jego deklarowany skład jest zgodny ze stanem faktycznym. Wystarczy wysłać jego nazwę.

IBSM jest jednostką badawczo-certyfikującą. W zakresie jego działalności jest m.in. badanie suplementów diety. W przeprowadzanych badaniach analizowane są:

- zanieczyszczenia mikrobiologiczne,
- obecność metali ciężkich,
- zgodność faktycznego składu z informacją na etykiecie.

Instytut uruchomił portal, na którym można sprawdzić, czy suplement jest bezpieczny i jego deklarowany skład jest zgodny ze stanem faktycznym.

Prezes Instytutu, Maciej Szymański informuje, że na początek trafiły pod lupę magnezowe suplementy diety, które zostały przebadane pod kątem faktycznej zawartości tego pierwiastka.

- Każdy z nas ma wpływ na to, jaki suplement diety zostanie przebadany. Regularnie będą publikowane badania nowych suplementów diety, które zyskały najwięcej głosów konsumentów – głosy są zbierane na stronie projektu - dodaje.

Pomysłodawca projektu podkreśla, że w swoich publikacjach nie będzie umieszczał żadnych reklam badanych produktów.

 – Suplementy do badań kupujemy w aptekach, drogerii czy w Internecie, czyli tak jak robią to konsumenci, dzięki czemu badamy losowo wybrane suplementy, a nie próbki dostarczone przez producentów. Suplementy diety nie będą badane jednorazowo, ale regularnie, tak żeby konsumenci mieli na bieżąco dostęp do aktualnych informacji na temat kupowanych produktów – wyjaśnia Maciej Szymański.

Oprócz wyników badań suplementów diety, na portalu badamysuplementy.pl i w mediach społecznościowych będą przedstawianie ich naturalne alternatywy, np. praktyczna informacja, że jedna tabletka suplementu diety „x” zawiera 50 mg magnezu, czyli ma go mniej niż jedna garść (28 g) migdałów, które zawierają 77 mg magnezu. Dzięki takim zestawieniom będzie nam łatwiej sięgnąć po naturalne źródło poszczególnych wartości odżywczych, niż ich substytuty w postaci suplementów diety.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH