Jesienna strategia walki z COVID-19: trzy poziomy szpitalnictwa, zasada DDM i więcej testów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-09-2020, 08:01

Jesienna strategia walki z COVID-19: trzy poziomy szpitalnictwa, zasada DDM i więcej testów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Resort zdrowia opracował strategię, która ma być odpowiedzią na epidemię koronawirusa i jednocześne jesienne infekcje dróg oddechowych. Filozofia obrony przed pandemią zastąpiona została elastycznym podejściem adekwatnym do skali zagrożenia.

- Lekarz rodzinny dostaje do ręki mechanizm - stwierdził. Zaznaczył, że każda ze stron, zarówno lekarz, jak i pacjent, muszą w trakcie wizyty nosić maseczki. - Każdy pracownik ochrony zdrowia powinien nosić maskę. Każdy lekarz i każdy pacjent powinni nosić maseczki - podkreślał

Minister podkreśli, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność za poziom zachorowań, a prof. Horban mówił, że "noszenie maseczek jest aktem altruizmu, bo chroni innych". Niezmiennie ważnym elementem walki z pandemią, który pozwala ją utrzymywać pod kontrolą - jak stwierdził szef resortu - jest prewencja, czyli m.in. zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki oraz szczepienia ochronne przeciw grypie. Dostępne będą one już we wrześniu (2 mln sztuk).

Wszystkie schematy postępowania dotyczące koronawirusa i zalecenia konsultantów dostępne będą na stronie Ministerstwa Zdrowia w zakładce "Zalecenia dla personelu i kierowników podmiotów leczniczych".

Klaudia Torchała, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH