Jest wzrost zleceń na tłumaczenia tekstów specjalistycznych z zakresu farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RZ/ rynekaptek.pl   13-10-2015, 10:27

Jest wzrost zleceń na tłumaczenia tekstów specjalistycznych z zakresu farmacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 2014 roku polskie przedsiębiorstwa działające w sektorze przemysłowym wydały przeszło 24,6 mld złotych na działalność innowacyjną. W porównaniu z poprzednim rokiem nakłady na ten cel wzrosły o 17,4%.

Przychody ze sprzedaży produktów nowych lub istotnie ulepszonych za lata 2012–2014 wyniosły natomiast 8,8%. Największy udział w innowacjach (45,6% wszystkich przedsiębiorstw przemysłowych) miały firmy zajmujące się produkcją leków i wyrobów farmaceutycznych.

Dofinansowanie ze środków europejskich na innowacyjne projekty napędza rozwój centrów badawczo-rozwojowych, a one coraz częściej i chętniej inwestują w badania nad nowymi produktami.

- Zauważyliśmy znaczący wzrost zleceń na tłumaczenia tekstów specjalistycznych z zakresu farmacji, chemii i biotechnologii. Innowacja to proces, który zaczyna się w laboratoriach, ale tak naprawdę wymaga szerokiej współpracy. Nasza firma posiada wyspecjalizowany zespół tłumaczy, którzy na co dzień obsługują zarówno firmy farmaceutyczne, jak również uniwersytety, laboratoria i ośrodki badawcze – mówi ekspert Biura Tłumaczeń 123tłumacz.pl.

Jak pokazują najnowsze dane GUS-u za 2014 rok, 9 na 20 aktywnych innowacyjnie polskich przedsiębiorstw przemysłowych prowadzi działalność związaną z produkcją leków oraz podstawowych substancji i wyrobów farmaceutycznych. Całościowy rozwój rynku leków biotechnologicznych szacuje się natomiast na około 10% w skali roku. Prowadzenie działalności na tym obszarze jest o tyle wymagające, że wiąże się z podjęciem długotrwałych badań, które są dodatkowo kosztochłonne.

Mimo że polskie firmy i ośrodki badawcze przekazują na innowacje ciągle dużo mniej środków w porównaniu do ich zachodnich odpowiedników, dostrzec jednak można systematyczny, stały wzrost w zakresie wydatków na aktywność innowacyjną.

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem wysokich kosztów badań biotechnologicznych jest podjęcie wielowymiarowej współpracy między naukowymi ośrodkami badawczymi a przedsiębiorstwami działającymi na rynku farmaceutycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH