Jesteśmy narodowym czempionem gospodarczym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   19-10-2017, 08:23

Jesteśmy narodowym czempionem gospodarczym Jak państwo i firmy mogą wspólnie pracować nad rozwojem polskiej gospodarki?

Najważniejsze w tej chwili jest, żeby Nowa Polityka Lekowa, nad którą pracuje Ministerstwo Zdrowia była w 100% spójna z opracowywaną w Ministerstwie Rozwoju Strategią rozwoju przemysłu farmaceutycznego – mówi Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma.


RA: Przez lata nie udało się w Polsce stworzyć dobrego szkolnictwa zawodowego, gdzie uczniowie mogliby praktykować w zakładach pracy i zdobywać praktykę w swoim przyszłym zawodzie. Polpharma jest jedną z nielicznych firm, która wspiera lokalną szkołę zawodową. Inwestuje w laboratoria, w których uczniowie mogą praktykować. Jakie są powody takiego zaangażowania?

MS: Rzeczywiście, wiele czasu i wysiłku poświęcamy na budowanie współpracy z ośrodkami naukowymi oraz placówkami edukacyjnymi na różnych poziomach. Najważniejsi są dla nas dobrze wykształceni pracownicy, wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne konieczne, by sprostać realnym wyzwaniom nowoczesnego przemysłu.

Dlatego we współpracy z lokalnymi partnerami postawiliśmy na kształcenie dualne, które łączy naukę w szkole lub na uczelni z praktyczną nauką zawodu u przyszłego pracodawcy. Wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim stworzyliśmy klasę o profilu technik-analityk, a wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym - nowy kierunek studiów „Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny”, gdzie wykładają nasi pracownicy.

RA: Jakie są priorytety firmy na najbliższe lata?

MS: Podstawowym celem Grupy Polpharma jest ciągły rozwój - poprzez budowę silnego portfela produktowego, wejście w nowe grupy terapeutyczne, budowę partnerstw strategicznych oraz dynamiczny wzrost na najważniejszych rynkach. Nasza strategia zakłada reinwestycję zysków ze sprzedaży leków w nowoczesne technologie i rozwój potrzebnych pacjentom produktów. Rozwijamy się w segmencie zaawansowanych leków generycznych.
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH