Kalisz: w oczekiwaniu na uzupełnienie dostaw szczepionek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: faktykaliskie.pl/rynekaptek.pl   01-09-2017, 14:15

Kalisz: w oczekiwaniu na uzupełnienie dostaw szczepionek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Kaliszu brakuje szczepionek dla 6-latków na polio, krztusiec, tężec i błonicę. Braki pojawiły się już w 2015 roku. Wtedy część dzieci nie została zaszczepiona - podaje portal faktykaliskie.pl.

Przestoje w wykonywaniu zastrzyków potwierdza Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kaliszu. Wyjaśnia, że te są jednak chwilowe, bo dostawy szczepionek przychodzą regularnie i już dziś w przychodniach.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna raz na kwartał otrzymuje dostawy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zazwyczaj to około 500 zastrzyków na wszystkie obowiązkowe rodzaje szczepień. Dodatkowo pracownicy PSSE w Kaliszu regularnie jeżdżą po zastrzyki do Poznania. W nowej dostawie było około 60 sztuk brakujących lekarstw.

Jak informuje kaliski portal, braki pojawiły się już w 2015 roku. Wtedy część dzieci nie została zaszczepiona i musiała czekać na swoją kolej, a to spowodowało reakcję łańcuchową. Wskazuje, że nowa dostawa powinna sprawić, że zaległości z ubiegłych lat znikną.

Więcej: http://faktykaliskie.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH