Kamieńsk: WIF cofnął zezwolenie, apteka ponownie otwarta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: kamiensk.pl/ rynekaptek.pl   24-11-2020, 11:02

Kamieńsk: WIF cofnął zezwolenie, apteka ponownie otwarta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

WIF cofnął zezwolenie na prowadzenie apteki w Kamieńsku należącej do jednej z sieci z uwagi na 1%. Prezes spółki, do której należy apteka, wydał oświadczenie, w którym napisał, że od 23 listopada apteka będzie znów czynna. Wbrew stanowisku inspekcji.

Urząd Miasta opublikował na swojej stronie stanowisko Zarządu Spółki Cefarm Śląski Sp. z o.o. będącej właścicielem apteki.

W piśmie właściciel apteki poinformował o ponownym otwarciu apteki od 23 listopada.

Przedstawił też swój punkt widzenia na konflikt z łódzkim WIF. Wzywa go do "natychmiastowego przywrócenia statusu aktywności apteki" w rejestrze aptek.

Jego zdaniem, zamykanie jedynej w mieście dobrze zaopatrzonej i pracującej do wieczora apteki jest ciosem przede wszystkim w mieszkańców Kamieńska. Spółka nie może pozostać obojętna na krzywdę oraz frustrację i bezradność mieszkańców Kamieńska i personelu apteki, który utracił pracę, więc właściciel apteki podjął decyzję o ponownym otwarciu apteki w dniu 23 listopada.

Jego zdaniem, wydaje się być "jedynym racjonalnym działaniem wobec bezprawności postępowania inspekcji farmaceutycznej”.

Jak informowaliśmy, apteka została otwarta w 2005 roku, a w 2015 roku doszło do zmiany zezwolenia na prowadzenie apteki. Wtedy przejęła ją sieć aptek. Aktualnie inspekcja stoi na stanowisku, że zmiany były niezgodne z przepisami o 1 procencie.

Z decyzją WIF nie zgadza się obecny właściciel.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH