Kanada: chcą przejrzystości w branży

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetagazeta.com/ rynekaptek.pl   02-08-2017, 12:06

Kanada: chcą przejrzystości w branży W tej chwili obowiązują pewne ograniczenia w Ontario co do typu korzyści, jakie można przyjmować, ale nie jest wymagane ich ujawnianie

Władze Ontario rozważają wprowadzenie wymogu aby wszelkie płatności, jakie otrzymują lekarze od prywatnych firm farmaceutycznych, były publicznie ujawniane. W ub. miesiącu dziesięć koncernów opublikowało takie dane.

Wynika z nich, że w 2016 roku firmy farmaceutyczne przekazały przedstawicielom kanadyjskiej służby zdrowia i organizacjom tej branży prawie 50 mln dolarów.

W tej chwili obowiązują pewne ograniczenia w Ontario co do typu korzyści, jakie można przyjmować, ale nie jest wymagane ich ujawnianie.

Nie wolno np. przyjmować wynagrodzenia od firm farmaceutycznych, biotechnologicznych, a także oferujących sprzęt medyczny w zamian za spotykanie się z agentami reklamowymi. Nie wolno również przyjmować personalnych podarunków.

Można jednak przyjmować np. formy pomocy szkoleniowych, które mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie pacjenta, a także próbki leków.

Więcej: https://www.gazetagazeta.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH