Kancelaria wzmacnia zespół ds. prawa żywnościowego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: blog.dzp.pl/ rynekaptek.pl   09-05-2017, 12:23

Kancelaria wzmacnia zespół ds. prawa żywnościowego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Zespołu Prawa Żywnościowego kancelarii Domański Zakrzewski Palinka z początkiem maja, na stanowisko Counsel, dołączyła Monika Zagrajek – specjalistka w zakresie prawa żywnościowego ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z suplementami diety, żywnością wzbogacaną oraz żywnością specjalnego przeznaczenia.

W DZP specjalistka będzie zajmowała się doradztwem w zakresie  szeroko rozumianej żywności prozdrowotnej, tj.  suplementów diety, żywności wzbogacanej, żywności specjalnego przeznaczenia, a także nowej żywności, zarówno w kontekście składu,  oznakowania, jak i prezentacji, oraz w kwestii zagadnień związanych z wprowadzaniem tych kategorii środków spożywczych do obrotu.

Monika Zagrajek zanim dołączyła do kancelarii przez 11 lat była związana z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, gdzie przez ponad 6 lat pełniła funkcję Dyrektora Departamentem Żywności Prozdrowotnej.

Do jej ówczesnych obowiązków w GIS należało m.in. ustalanie priorytetów i kierunków działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie bezpieczeństwa środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, suplementów diety, środków spożywczych wzbogacanych i nowej żywności.

Prowadziła także nadzór nad przyjmowaniem powiadomień oraz wprowadzeniem środków spożywczych objętych powiadomieniem o pierwszym wprowadzeniu do obrotu na terytorium RP.

W latach 2013-2014 była ekspertem krajowym z zakresu prawa żywnościowego o specjalności suplementy diety podczas audytów organizowanych przez Komisję Europejską.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH