KE: monitorujemy w tym tygodniu dostawy szczepionek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   26-01-2021, 14:21

KE: monitorujemy w tym tygodniu dostawy szczepionek Pfizer przekazał wcześniej Komisji Europejskiej, że dostawy szczepionek przeciw Covid-19 w tym tygodniu wrócą do normalnego poziomu (fot. Pixabay)

Komisja Europejska poinformowała, że w bieżącym tygodniu monitoruje dostawy szczepionek do krajów UE od firm Pfizer/BioNtech po tym, gdy wcześniej ograniczyły one dostarczanie preparatu. Firmy podały wcześniej, że w tym tygodniu dostawy będą przebiegać bez zakłóceń.

- Firmy poinformowały wcześniej, że w ubiegłym tygodniu będą problemy z dostawami szczepionek, ale w tym tygodniu będą one na poziomie 100 proc. Monitorujemy to, tydzień się jeszcze nie skończył - powiedział rzecznik KE Stefan De Keersmaecker.

Pfizer przekazał wcześniej Komisji Europejskiej, że dostawy szczepionek przeciw Covid-19 w tym tygodniu wrócą do normalnego poziomu.

Obie firmy farmaceutyczne podały, że opracowały plan, który pozwoli im na zwiększenie mocy produkcyjnych w Europie i zapewni znacznie więcej dawek szczepionki przeciw Covid-19 w drugim kwartale. Jak wyjaśniły, aby ten cel został osiągnięty, konieczne będzie tymczasowe zmniejszenie liczby dostarczanych dawek.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH