KIDL: w laboratorium powinno pracować więcej specjalistów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KIDL/rynekaptek.pl   21-11-2017, 13:19

KIDL: w laboratorium powinno pracować więcej specjalistów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych uważa, że zapewnienie wysokiej jakości badań laboratoryjnych wymaga zatrudnienia w laboratorium jak największej liczby specjalistów.

Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych wydało stanowisko w sprawie roli diagnosty laboratoryjnego z tytułem specjalisty w medycznym laboratorium diagnostycznym.

W ocenie diagnostów, konieczne jest, aby w medycznym laboratorium diagnostycznym oprócz kierownika posiadającego tytuł specjalisty, zatrudnieni byli również inni diagności laboratoryjni posiadający ten tytuł.

Jak uzasadniają, poszczególne rodzaje badań oraz posiadane wyposażenie analityczno – pomiarowe wymaga aktualnej wiedzy, specjalistycznego nadzoru, głębokiej analizy otrzymanych wyników badań wyników badań laboratoryjnych oraz wnikliwej ich interpretacji zarówno od strony technicznej, jak i medycznej, a także kontaktu z lekarzami zlecającymi badanie.

Podają, że wszelkie wymienione działania wymagają wiedzy, którą posiada wyłącznie osoba z odpowiednimi kwalifikacjami tj, z tytułem specjalisty. Tak więc w celu zapewnienia wysokiej jakości badań laboratoryjnych wymagane jest zatrudnienie w laboratorium jak największej liczby specjalistów. 

Więcej: http://kidl.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH