Kiedy poznamy ostateczny kształt ustawy o zawodzie farmaceuty?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MM/rynekaptek.pl   22-06-2017, 09:24

Kiedy poznamy ostateczny kształt ustawy o zawodzie farmaceuty? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z dużą liczbą projektów opracowywanych przez resort, prace nad ostatecznym kształtem projektu ustawy o zawodzie farmaceuty zostały zawieszone na krótki okres - poinformowała nas Milena Kruszewska, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W marcu tego roku Ewa Warmińska, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, powiedziała, że prace nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty dobiegły końca. Ustawa ma w przejrzysty sposób określać rolę farmaceuty w systemie, dokładnie opisać jego uprawnienia, m.in. w zakresie prowadzenia opieki farmaceutycznej.

Prace nad tą ustawą były prowadzone jednocześnie z pracami nad nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne. „Apteka dla aptekarza” weszła już w życie, a co z ustawą o zawodzie farmaceuty?

Zapytaliśmy resort czy wobec deklaracji dyrektor Warmińskiej, ministerstwo zakończyło już pracę nad ustawą i kiedy poznamy jej ostateczny kształt.

Rzecznik ministerstwa poinformowała, że w związku z dużą liczbą projektów opracowywanych przez resort, prace nad ostatecznym kształtem projektu ustawy o zawodzie farmaceuty zostały zawieszone na krótki okres.

Dodała, że prace nad ustawą o zawodzie farmaceuty zostaną podjęte w pierwszej kolejności, zaraz po opracowaniu najbardziej pilnych projektów, dla których został wyznaczony termin wejścia w życie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH