Kim jest nowy Rzecznik Praw Pacjenta?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RPP/rynekaptek.pl   31-10-2017, 16:00

Kim jest nowy Rzecznik Praw Pacjenta? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bartłomiej Łukasz Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta od 30 października 2017 roku, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ukończył także studia podyplomowe na kierunku rachunkowość na Wydziale Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Langego we Wrocławiu. Jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako Radca Szefa KPRM, a później Koordynator Zespołu ds. gospodarczych w Departamencie Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Przez wiele lat pracował na stanowisku Głównego Specjalisty w Wydziale Prawnym Biura Rzecznika Finansowego (wcześniej Rzecznika Ubezpieczonych), gdzie przede wszystkim zajmował się analizą prawną spraw, które trafiały do Rzecznika. Był także odpowiedzialny za  przygotowywanie porad i konsultacji prawnych, opracowywanie projektów aktów prawnych, a także brał czynny udział w parlamentarnych pracach legislacyjnych.

Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz popularno-naukowych w zakresie problematyki prawa cywilnego, odszkodowawczego i ubezpieczeniowego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH