KIPF: wezwanie na akcje Pelionu zakończone sukcesem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   15-05-2017, 18:16

KIPF: wezwanie na akcje Pelionu zakończone sukcesem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) sukcesem zakończyła wezwanie na akcje spółki Pelion S.A. W wezwaniu złożone zostały zapisy na sprzedaż w sumie 6 942 165 akcji spółki Pelion, w tym 6 918 865 akcji na okaziciela oraz 23 300 akcji imiennych.

W efekcie został spełniony warunek wezwania, który zakładał osiągnięcie przez wzywającego przynajmniej progu 90% łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki Pelion - informuje spółka w komunikacie.

Wkrótce KIPF planuje przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji Pelion w celu osiągnięcia 100% łącznej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Pelion, a następnie wycofanie spółki z GPW.

- W tym ważnym dla nas momencie, chciałbym podziękować akcjonariuszom i inwestorom giełdowym za wspólne 20 lat na giełdzie i pozytywną dla nas odpowiedz na wezwanie. Pelion jako spółka prywatna będzie nadal realizował swoją misję dbania o jakość i długość życia pacjentów - komentuje Jacek Szwajcowski.

Transakcje w ramach wezwania zostaną zawarte w dniu 17 maja, a rozliczenie transakcji nastąpi nie później niż 19 maja 2017 r.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o.o. (KIPF) jest spółką inwestycyjną, założoną w 2000 r. przez Jacka Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendę. 67% udziałów w KIPF należy do Jacka Szwajcowskiego, a 33% udziałów należy do Zbigniewa Molendy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH