KLR: apilkacja do zlecenia testów na COVID-19 zacina się

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   10-09-2020, 13:39

KLR: apilkacja do zlecenia testów na COVID-19 zacina się Sprawa testów już sprowokowała komentarze, że w ten sposób rządzący poprawiają statystyki epidemii. Mniej testów to mniejsze prawdopodobieństwo wykrycia nowych przypadków zakażeń koronawirusem (fot. Pixabay)

Lekarze rodzinni, którzy od 5 września mogą kierować na testy pod kątem zakażenia koronawirusem, mają problem z rządową aplikacją "Gabinet". - Otrzymałem pierwsze sygnały, że aplikacja zacina się - mówi dla WP dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

- W takich sytuacjach lekarze rodzinni wypisują ręcznie skierowania na test. Tu pojawią się kolejny problem. Skierowanie wystawione w trakcie teleporady, trzeba dostarczyć pacjentowi do domu. Listem, posłańcem? To zabiera cenny czas potrzebny na pomoc choremu - dodaje.

Jak ocenia portal, to część wyjaśnienia zagadkowego spadku liczby wykonywanych testów na koronawirusa, a w następstwie, małej liczby potwierdzanych zakażeń w ostatnich dniach. Trend widoczny jest w ostatnich statystykach.

Dr Michał Sutkowski dodaje, że w związku z nową rządową strategią walki z epidemią lekarze mogą skierować pacjenta na test tylko w sytuacji, gdy zgłasza on pełne objawy COVID-19 (gorączka, kaszel, utrata węchu lub smaku). Taki warunek uniemożliwia testy u uczniów szkół, którzy zazwyczaj przechodzą zakażenie bezobjawowo.

Sprawa testów już sprowokowała komentarze, że w ten sposób rządzący poprawiają statystyki epidemii. Mniej testów to mniejsze prawdopodobieństwo wykrycia nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Więcej: www.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH