Kolejny konkurs NCBiR dla doktorantów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-08-2017, 10:41

Kolejny konkurs NCBiR dla doktorantów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje w komunikacie o konkursie, którego celem jest zwiększenie jakości i efektywności kształcenia na studiach III stopnia. Nabór wniosków potrwa od 18 września do 20 października 2017 roku.

- Miesiąc temu informowaliśmy o wynikach poprzedniej edycji, w ramach której szkoły wyższe i jednostki naukowe otrzymały na ten cel łącznie 115 mln zł. Wyjątkowo duże zainteresowanie i wysoka jakość merytoryczna wniosków, sprawiły, że kolejny konkurs startuje już teraz - podaje NCBR.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać wyłącznie szkoły wyższe (publiczne bądź niepubliczne) lub jednostki naukowe, posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego albo co najmniej dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Wymogiem koniecznym jest posiadanie oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej co najmniej na poziomie kategorii A.

W ramach projektu finansowane będzie opracowanie i realizacja nowych programów oraz w ramach ich wdrażania m.in. dodatkowe stypendia, wizyty studyjne i staże. Wnioskodawcy muszą jednak pamiętać, że średni koszt przypadający w projekcie na jednego jego uczestnika nie może przekroczyć 135 tys. zł. Ze względu na wysokość alokacji w konkursie (155 mln zł), szacuje się wsparciem na studiach doktoranckich objętych zostanie ponad 1100 osób, spośród których ok. 700 uzyska stopień doktora - informuje NCBR.

O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie projekty polegające na stworzeniu i realizacji wysokiej jakości programów doktoranckich i działań uzupełniających. Muszą zatem zawierać co najmniej jeden z trzech elementów:

• Interdyscyplinarne programy doktoranckich o zasięgu krajowym lub międzynarodowym

• Międzynarodowe programy studiów doktoranckich, przez podstawowe jednostki organizacyjne uczelni wspólnie z innymi jednostkami naukowymi

• Programy studiów doktoranckich, kluczowych dla gospodarki i społeczeństwa, wspierających innowacyjność kraju i zapewniających możliwość transferu/komercjalizacji rezultatów studiów doktoranckich.

Nabór wniosków potrwa od 18 września do 20 października 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH