Kolejny sklep oferuje testy na przeciwciała

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ALDI   01-04-2021, 10:03

Kolejny sklep oferuje testy na przeciwciała Już trzy sieci handlowe oferują testy na obecność przeciwciał Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Od 1 kwietnia testy serologiczne na covid-19 wykrywające obecność przeciwciał będą dostępne w sieci sklepów ALDI. Nie są przeznaczone do stosowania w sytuacjach nagłych.

Ten test serologiczny pozwala na jakościowe wykrycie przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-COV-2 - informuje sieć handlowa na swojej stronie.

Dodaje, że test nie pokaże, czy dana osoba jest chora, ale pozwoli sprawdzić, czy organizm już wyhodował odpowiednie przeciwciała, będące wynikiem przechorowania zakażenia jakimś wariantem SARS-COV-2.

Jak wykonać test?
"To bardzo łatwa procedura, która absolutnie nie jest bolesna, a wykonanie samego testu zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Co ważne, będący w naszej sprzedaży test jest testem serologicznym, to oznacza, że w przeciwieństwie do szybkiego testu antygenowego na obecność SARS – COV – 2, test PRIMA HOME TEST potrzebuje próbki krwi do podania wyniku" - instruuje sklep.

Konkurencja spowodowała obniżkę ceny
Oferowany przez sieć ALDI produkt to ten sam, który wprowadziła do sprzedaży jako pierwsza (15 marca) Biedronka - test Primacovid szwajcarskiej firmy PRIMA Lab.

Od 26 marca test był do kupienia w Lidlu. O ile test z Biedronki kosztował początkowo 50 zł, Lidl oferował swój za 40 zł. To spowodowało obniżkę ceny również w Biedronce.

W takiej samej cenie jest test oferowany w ALDI.

Tylko wcześniejsze zakażenia
Testy serologiczne nie służą do diagnozowania infekcji, które pojawiły się ledwie kilka dni wcześniej. Produkcja przeciwciał rozpoczyna się od 1 do 3 tygodni po zakażeniu, dlatego też test zakupiony w dyskoncie da odpowiedź, czy już jakiś czas temu przechorowaliśmy COVID-19, a nie czy obecnie jesteśmy zakażeni.

Taką informację dołączają też sklepy do oferowanego produktu:

Test ten można wykonać o dowolnej porze dnia. Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi, osobami z objawami COVID-19, osobami mieszkającymi w okolicach, znajdujących się w pobliżu ewentualnych miejsc wybuchu epidemii lub każdy, kto chce być świadomy ewentualnego zakażenia.

W przypadku narażenia na kontakt z wirusem, przeciwciała IgG i/lub IgM przeciwko SARSCoV-2 można zaobserwować w ciągu 19 dni od wystąpienia objawów (60% przypadków w ciągu pierwszego tygodnia i 90% w ciągu drugiego tygodnia).

Jeżeli test zostanie wykonany zbyt wcześnie, uzyskane wyniki mogą nie dać właściwego wyniku i dlatego zaleca się wykonanie badania 10-20 dni po wystąpieniu objawów. 

TEST SEROLOGICZNY NA COVID-19 nie jest przeznaczony do stosowania w sytuacjach nagłych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH