"Koncepcja zrównuje techników farmaceutycznych z pomocnikami"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: FB/ rynekaptek.pl   23-06-2017, 09:02

"Koncepcja zrównuje techników farmaceutycznych z pomocnikami" Technicy farmaceutyczni spotkali się z przedstawicielami resortu zdrowia

Podczas spotkania na Miodowej, przedstawiciel resortu zdrowia przedstawił nieznane nam wcześniej powody podtrzymania decyzji o wygaszeniu kształcenia techników farmaceutycznych - informują przedstawiciele IGWPAiA.


- Również w tym przypadku pragniemy zaprotestować. Przedstawiana koncepcja jednoznacznie bowiem zrównuje techników farmaceutycznych z owymi pomocnikami, którzy zapewne – tak jak to było w przeszłości – będą zatrudniani bezpośrednio z ulicy. Nadto technicznie rzecz ujmując jak wyglądałaby realizacje zaopatrzenia pacjenta. Osobne okienka OTC? A może po otrzymaniu recepty od pacjenta asystent wołałby farmaceutę? Zgodnie bowiem z przedstawioną koncepcją nie ma możliwości by technik farmaceutyczny sprostał tym wymogom - ocenia IGWPAiA.

- W naszej ocenie cała zaistniała sytuacja jest wynikiem działania lobby farmaceutycznego próbującego uczynić z techników tanią siłę roboczą, a także odebrać im samodzielne kompetencje wynikające z art. 91 PF. To co się dzieje w sprawie techników farmaceutycznych jest kolejnym po ustawie apteka dla aptekarza przykładem działania, w którym nie liczy się dobro społeczne, ale korzyść określonego lobby - piszą technicy.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH