Koncern chce wybudować w Polsce zakład przetwarzania osocza

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   05-03-2009, 15:19

Octapharma AG, jedna z największych na świecie prywatnych firm przetwarzających osocze, chce zbudować w Polsce, za 700 mln złotych, nowoczesny zakład przetwarzania osocza. Wartość inwestycji może sięgnąć nawet 700 mln zł. Miałoby w nim – i dla niego – pracować 2,5 tys. ludzi.

W komunikacie prasowym podano, że pół tysiąca pracowników zatrudniałby ów zakład, a pozostali pracowaliby u jego kooperantów.

– Jestem przekonany, że nasza inwestycja spotka się z dobrym przyjęciem polskich władz, ponieważ jest odpowiedzią na potrzeby polskiej służby zdrowia w zakresie krwiolecznictwa i rozwiązaniem wieloletniego problemu stabilności, pewności i planowego rozwoju dostaw leków krwiopochodnych dla polskich pacjentów – powiedział Jarosław Czarnota, dyrektor generalny Octapharma Polska.

<div style='display:inline'><a href='http://go.idmnet.bbelements.com/please/redirect/80/2/2/2/'><img src='http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/80/2/2/2/?typkodu=img&keywords=' width='300' height='250' style='border-width:0' alt='' /></a></div>

Spółka akcyjna Octapharma (z siedzibą w szwajcarskim Lachen) ma teraz pięć zakładów przetwarzania osocza, (w Austrii, Francji, Szwecji, Meksyku i Niemczech) oraz ośrodki innowacyjne i centra badawczo-rozwojowe w Wiedniu, Frankfurcie, Berlinie, Monachium i Sztokholmie. Wytwarza 17 leków osoczopochodnych i rekombinowanych. Swoje produkty w 80 krajach na wszystkich kontynentach

Eksperci Octapharmy tworzą na bazie wyjątkowego materiału organicznego jakim jest ludzka krew leki osoczopochodne i opracowują najnowocześniejsze rozwiązania preparatów rekombinowanych. W 2008 roku spółka wypracowała zysk operacyjny w wysokości 256 mln euro. Obroty w 2008 r. wyniosły ponad 886 mln euro wobec 752 mln euro w roku 2007.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH