Konsorcjum banków pożyczy Polpharmie pieniądze na inwestycje, w tym na badania i rozwój

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   29-06-2021, 17:38

Konsorcjum banków pożyczy Polpharmie pieniądze na inwestycje, w tym na badania i rozwój W komunikacie podano, że konsorcjum banków, które udzieli kredytu, obok PKO BP znalazły się: BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Polpharma weszła w konsorcjum z bankami, którego celem jest finansowanie długoterminowego rozwoju firmy, w tym m.in. projektów B+R oraz inwestycji w zakresie ochrony środowiska.

PKO Bank Polski jest w konsorcjum banków, które udzielą kredytu o wartości 800 mln zł spółce Polpharma - poinformował we wtorek bank w komunikacie. Udział PKO BP to 150 mln zł.

150 mln zł z PKO BP

Jak podał we wtorek, 29 czerwca, bank, środki z kredytu zapewnią finansowanie potrzeb związanych z bieżącą działalnością spółki, refinansowanie zadłużenia oraz finansowania wydatków inwestycyjnych.

Udział PKO Banku Polskiego to 150 mln zł, umowa została zawarta na 3 lata - wskazano.

Jak podkreśliła, cytowana w komunikacie dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi i Finansowania Projektów Ilona Wołyniec, PKO Bank Polski jako największy polski bank dla korporacji i biznesu, wspiera znaczące dla polskiej gospodarki przedsięwzięcia inwestycyjne.

- Dla naszych klientów angażujemy najlepszych specjalistów w zakresie finansowania inwestycji, handlu i kapitału obrotowego - dodała.

Pieniądze na badania i rozwój

Jak zaznaczyła, współpraca z Polpharmą to ważna umowa, w której PKO BP wraz z konsorcjum banków wspiera rozwój lidera polskiego rynku farmaceutycznego.

Wojciech Rosa z zarządu Polpharmy dodał, że celem współpracy z PKO BP oraz innymi bankami wchodzącym w skład konsorcjum jest finansowanie naszego długoterminowego rozwoju, w tym m.in. projektów B+R oraz inwestycji w zakresie ochrony środowiska.

- Prace nad nowoczesnymi lekami potrzebnymi pacjentom oraz "zielona" transformacja w odpowiedzi na obecne wyzwania klimatyczne to istotne kierunki naszej działalności - wskazał.

W komunikacie podano, że konsorcjum banków, które udzieli kredytu, obok PKO BP znalazły się: BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH