Kraków: 64 mln zł na kolejne budynki Parku LifeScience

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   30-03-2011, 08:27

Kraków: 64 mln zł na kolejne budynki Parku LifeScience Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ruszają prace związane z budową drugiego i trzeciego budynku Parku LifeScience - Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii w Krakowie. Projekt przeznaczony jest m.in. dla firm z sektora biotechnologii, biomedycyny i farmakologii.

Pierwszy budynek Parku LifeScience o powierzchni ok. 6 tys. mkw. został oddany do użytku pod koniec 2009 roku. Przeznaczony był pod komercyjny wynajem przestrzeni laboratoryjnej oraz zaplecza badawczego i organizacyjnego dla krajowych i zagranicznych firm działających w: biotechnologii, biomedycynie, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska.

Jak poinformowała we wtorek (29 marca) Katarzyna Pętlak-Długosz z Jagiellońskiego Centrum Innowacji (JCI), zarząd spółki podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych z konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infrastructuraes. Kontrakt o wartości 64 mln zł brutto zakłada zakończenie prac budowlanych do końca 2012 roku.

- W rezultacie potencjał infrastrukturalny Parku LifeScience w Krakowie wzbogaci się o dodatkowe dwa budynki, w tym BioInkubator, który pozwoli uzupełnić ofertę Parku dla małych firm i projektów badawczych - wyjaśniła przedstawicielka JCI.

Szacuje się, że w całym kompleksie połączonych ze sobą trzech budynków, znajdzie zatrudnienie docelowo ponad 500 badaczy i naukowców, przy czym obecne zatrudnienie w pierwszym budynku Parku wynosi już 200 osób.

Inwestycja o łącznej docelowej powierzchni 20 tys. mkw., zlokalizowana jest na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł, z czego 125 mln zł to wsparcie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. 

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Na ten cel pozyskała ona dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa, jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych, tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH