Kraków: w pustym lokalu musi być apteka, problem w tym, że…

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Krakowska/rynekaptek.pl   17-08-2017, 09:38

Kraków: w pustym lokalu musi być apteka, problem w tym, że… Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lokal, w którym niegdyś mieściła się apteka, mimo wielokrotnego wystawiania na aukcję, nadal stoi pusty. Powód? Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie chce, aby w tym miejscu ponownie została utworzona apteka, jednak chętnych nie ma, bo w okolicy działa już pięć placówek.

Jak pisze Gazeta Krakowska, urzędnicy z ZBK postawili warunek: w pomieszczeniach, w których dawniej działała apteka, można prowadzić tylko aptekę, jednak chętnych prowadzić taki biznes nie mogą znaleźć w kolejnych przetargach na wynajem, bo w okolicy powstało już pięć aptek.

Zgodnie z ustawą „apteka dla aptekarza” nie można uzyskać zezwolenia na otwarcie apteki, jeśli w promieniu 500 metrów funkcjonuje już taka placówka. Dystans mierzy się w linii prostej:

- W tym wypadku w promieniu 500 metrów jest już pięć aptek. Wyklucza to podejmowanie działalności farmaceutycznej. Pewnie dlatego w pięciu kolejnych licytacjach nikt się nie zgłosił - mówi Krzysztof Kwarciak, radny dzielnicy w Krakowie, ma terenie której znajduje się lokal.

Wyjaśnia, że choć pod tym adresem wcześniej funkcjonowała apteka to nowy najemca musiałyby się jeszcze raz starać o pozwolenie. A w tej sytuacji nie uzyskałby zgody.

Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH