Krzysztof Łanda konsultantem DBSE

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   10-08-2017, 12:01

Krzysztof Łanda konsultantem DBSE Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 1 sierpnia 2017 Krzysztof Landa podjął jako konsultant współpracę na wyłączność z europejskim usługodawcą kancelarii Dentons - spółką Dentons Business Services EMEA (DBSE), która jako centrum usług wspólnych wykonuje usługi na rzecz ponad dwudziestu spółek Dentons na terenie Europy.

Krzysztof Łanda jest uznanym międzynarodowym ekspertem w zakresie ochrony zdrowia, farmakoekonomiki, refundacji i oceny technologii medycznych, z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy dla sektora prywatnego i publicznego, w tym jako wiceminister zdrowia Rzeczpospolitej Polskiej w latach 2015-2017.

W związku z rozwojem globalnego i europejskiego rynku farmaceutycznego w zakresie dostępu do innowacyjnych technologii leczniczych, Krzysztof Łanda buduje na poziomie międzynarodowym strategiczne doradztwo europejskiej praktyki Dentons Life Sciences w zakresie dostępu do rynku ochrony zdrowia, refundacji, ustalania cen i oceny technologii medycznych (HTA) w systemie opieki zdrowotnej oraz prowadzi szkolenia Dentons w tym zakresie.

W ramach europejskich projektów, angażujących praktyki Dentons Life Science w społeczną odpowiedzialność biznesu i poszerzanie dostępu do wiedzy, będzie także prowadził od września 2017 nieodpłatne debaty organizacji pacjentów, biznesu i nauki oraz nieodpłatny Portal Zarządzania Wiedzą.

Zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 7 ust.1 ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące uprzednio funkcje publiczne, Krzysztof Łanda "nie podejmuje zatrudnienia oraz nie wykonuje innych zajęć u przedsiębiorców z branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia, na rzecz których w toku wykonywania funkcji publicznych brał udział w wydaniu rozstrzygnięcia w sprawach indywidualnych dotyczących tego przedsiębiorcy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH