Kto i kiedy płacił, czyli biznesowa aktywność ministerialnego doradcy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   06-11-2009, 12:38

Kto i kiedy płacił, czyli biznesowa aktywność ministerialnego doradcy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Jakuba Gołąba, byłego rzecznika Ministerstwa Zdrowia, a obecnie doradcy w tym resorcie, zorganizowała kilka konferencji medycznych, sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne - ujawnił Polsat.

Serwis informacyjny Wydarzenia Polsatu poinformował w czwartek (5 listopada), że Jakub Gołąb, doradca ministra zdrowia, prowadzi własną firmę, świadczącą usługi w zakresie public relations w ochronie zdrowia, konsultacji, organizacji szkoleń.

Zdaniem stacji telewizyjnej, firma zorganizowała kilka konferencji medycznych, w tym na temat grypy, których sponsorami były koncerny farmaceutyczne.

Tymczasem w piątek (6 listopada) Agencja Rainer Communication poinformowała, że organizacja wymienionej przez Polsat debaty „Grypa dzisiaj – zagrożenie i leczenie”, która odbyła się 14 października 2009 roku, jest autorskim projektem tej agencji.

W oświadczeniu agencji czytamy, m.in.: „Debata została zorganizowana z zachowaniem wszelkich zasad etyki zawodowej, a wszyscy prelegenci, biorący w niej udział zostali zaproszeni pisemnie przez agencję. Każdy z nich wziął udział w dyskusji bezpłatnie. Do poprowadzenia debaty został zaproszony Jakub Gołąb, ekspert ds. komunikacji w zdrowiu, prowadzący własną działalność gospodarczą“.

Rainer Communication informuje, że "podczas realizacji zlecenia" Jakub Gołąb "nie był zatrudniony w Ministerstwie Zdrowia – funkcję rzecznika Ministerstwa Zdrowia przestał pełnić 1 lipca 2009. Według wiedzy agencji, ponowną współpracę z Ministerstwem Zdrowia podjął po wykonaniu projektu, to jest 19 października 2009".

„Zaproszenie na debatę wysłano do blisko dwustu przedstawicieli mediów, pracowników administracji i przedstawicieli sektora prywatnego. Dla wszystkich udział w dyskusji był bezpłatny".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH