Kto jest partnerem polskiej gospodarki?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Krzysztof Łanda/ rynekaptek.pl   06-04-2017, 09:16

Kto jest partnerem polskiej gospodarki? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeżeli ktoś będzie chciał ekspertyzę, to mamy ją z Ministerstwa Finansów. Wynika z niej, że niektóre sieci praktycznie w ogóle nie płacą podatków w Polsce, natomiast apteki indywidualne jak najbardziej - mówi wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda.

Mowa o korzyściach dla polskiej gospodarki? To bardzo słuszne pytanie, ile w takim razie sieci płacą podatków w Polsce. Które przedsiębiorstwa generują największą część PKB w Polsce? - pytał wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda, podczas wczorajszej debaty podczas procedowania poselskiego projektu ustawy Pf (5 kwietnia).

Jeżeli ktoś będzie chciał ekspertyzę, to mamy ją z Ministerstwa Finansów. Wynika z niej, że niektóre sieci praktycznie w ogóle nie płacą podatków w Polsce, natomiast apteki indywidualne jak najbardziej.

Każda z nich uczciwie zatrudnia ludzi, płaci podatki. Są one partnerami polskiej gospodarki. Teraz: jak się wpisują tutaj ograniczenia i ta ustawa w strategię odpowiedzialnego rozwoju? Ubolewam, że niektórzy ekonomiści, również ci, którzy piszą w prasie, nie rozumieją jednej rzeczy – że to, co jest na rynku nieregulowanym bułek, mięsa czy skarpetek, niekoniecznie jest dobre dla rynku farmaceutyków, który często zachowuje się w zupełnie inny sposób.

Lek to nie jest mięso czy bułka. I ten rynek był regulowany, jest regulowany i będzie regulowany. Jeżeli ten rynek nie będzie regulowany, będzie dochodziło do bardzo wielu nieszczęść.

Oczywiście, że nie chcemy, żeby korporacja farmaceutyczna zdominowała ten rynek, ale również nie chcemy, żeby sieci zdominowały ten rynek. Jak na razie ewolucja szła w kierunku dominacji, w kierunku sieci, w związku z tym, ta ustawa spowoduje, że zamrozimy status quo, a potem będziemy debatować nad dużą nowelizacją Prawa farmaceutycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH