Kukiz'15: 6% pkb na zdrowie. Możemy wskazać źródło finansowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   12-10-2017, 14:42

Kukiz'15: 6% pkb na zdrowie. Możemy wskazać źródło finansowania Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kukiz'15 zaapelował do rządu o jak najszybsze zwiększenie środków przeznaczanych w budżecie na służbę zdrowia do 6 proc. PKB. Według posłów ugrupowania oszczędności na ten cel można szukać w "niepotrzebnych wydatkach".

Według Kukiz'15 rząd powinien jak najszybciej podnieść wydatki na służbę zdrowia do 6 proc. PKB.

- Oczekuję od rządu radykalnych zmian. Powinniśmy jak najszybciej w ustawie budżetowej doprowadzić do 6 proc. i od tego zacząć dalsze rozmowy. Jeśli tego nie będzie, dalej będzie źle - oświadczył na środowej, 11 października, konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Sachajko (Kukiz'15).

Jak ocenił, nakłady na służbę zdrowia w Polsce są za małe. Jego zdaniem Polska "radykalnie odbiega pod tym względem od tego, co jest w Europie".

Dodał, że środków na ten cel można też szukać w "niepotrzebnych wydatkach". Sachajko zadeklarował, że Kukiz'15 może wskazać "tego typu oszczędności".

Zdaniem posła protest rezydentów zwrócił uwagę nie tylko na poziom ich wynagrodzeń, ale też na sytuację całego systemu ochrony zdrowia w Polsce. - Stoimy na skraju przepaści personalnej; jest za mało lekarzy, pielęgniarek, położnych - wymieniał. Podkreślił, że "bez ludzi, nie da się zrobić dobrego systemu ochrony zdrowia".

Z kolei Jerzy Kozłowski (Kukiz'15) powiedział, że procent PKB, jaki Polska przeznacza na ochronę zdrowia, pokazuje, "jak rząd dba o swoich obywateli". Jak mówił, w wielu krajach europejskich, odsetek ten jest wyższy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH