Kulisy dymisji Krzysztofa Łandy wg Gazety

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   06-04-2017, 10:27

Kulisy dymisji Krzysztofa Łandy wg Gazety Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krzysztof Łanda wczoraj (5 kwietnia) przed południem występował w imieniu resortu zdrowia w Sejmie, broniąc projektu "apteka tylko dla aptekarza". Po południu "rzucił papierami", a  Konstanty Radziwiłł z miejsca przyjął jego dymisję - pisze Gazeta Wyborcza.

Krzysztof Łanda nie skomentował jeszcze swojej dymisji, a rzeczniczka resortu Milena Kruszewska poinformowała tylko, że „prośba o dymisję była motywowana przyczynami osobistymi”.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że poszło o spór kompetencyjny z Izabelą Obarską, dyrektorką departamentu polityki lekowej w ministerstwie. Spór trwał już od lata zeszłego roku, kiedy to Obarska, którą Łanda pół roku wcześniej sprowadził do pracy w ministerstwie, napisała na niego donos. Posądziła go o nadmierne kontakty z wybranymi firmami farmaceutycznymi.

Konstanty Radziwiłł zareagował na donos, pozbawiając wiceministra części kompetencji. Nadal odpowiadał za całość polityki lekowej, jednak stracił uprawnienia do negocjacji z firmami farmaceutycznymi i podejmowania decyzji ws. refundacji leków. Te obowiązki przejął Marek Tombarkiewicz. Nowy podział kompetencji nie zakończył jednak sporu Łandy z Obarską.

Krzysztof Łanda będzie pełnił obowiązki do końca przyszłego tygodnia.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH