Lectus wchodzi na NewConnect

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PPX/rynekzdrowia.pl   14-10-2010, 12:28

Lectus wchodzi na NewConnect Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lectus PLC, brytyjska spółka działająca w branży biotechnologicznej, ogłosiła planowane na grudzień wejście na NewConnect, alternatywny rynek Giełdy Papierów Wartościowych.

W procesie private placement firma zamierza pozyskać do 40 mln zł, co oznacza, że może być to największa oferta prywatna poprzedzająca debiut na NewConnect.

– Ma to być kolejny krok w realizacji strategii rozwoju nowej generacji lecznictwa walki z bólem, wykorzystującej do tego celu kanały jonowe, za pomocą naszej zastrzeżonej technologii LEPTICS - komentuje Roland Kozlowski z Lectus Therapeutics.

Rynek, na który chce dotrzeć firma w 2015 roku ma osiągnąć wartość około 6,5 mld dolarów. Kluczowe fazy badań mają być zrealizować w Polsce w Parku LifeScience zarządzanym przez Jagiellońskie Centrum Innowacji w Krakowie.

Lectus PLC będzie pierwszą biotechnologiczną firmą z Wielkiej Brytanii, która będzie notowana na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy. Spółka posiada 100% udziałów w Lectus Therapeutics, która od 2006 roku prowadzi badania nad lekami do walki z bólem.

Firma była wspierana przez europejskie fundusze venture capital, w tym Sofinnova Partners (Francja) i dwie japońskie firmy farmaceutyczne, które zainwestowały w projekt do dzisiaj łącznie ok. 15 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH