Leczenie niepłodności: NFZ pokryje koszty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Łódzki/rynekaptek.pl   04-08-2017, 10:39

Leczenie niepłodności: NFZ pokryje koszty Resort postanowił włączyć w rozliczanie świadczeń w klinikach (czyli płacenie za leczenie pacjentów) Narodowy Fundusz Zdrowi.

Placówki wskazane przez resort zdrowia nadal nie wiedzą, kiedy nastąpi zawarcie umów na udzielanie świadczeń z zakresu kompleksowej diagnostyki niepłodności. Wiadomo jednak, że finansowaniem ich działalności ma zająć się NFZ, a nie jak wcześniej informowano - Ministerstwo Zdrowia.

Rządowe kliniki leczenia niepłodności wciąż czekają na obiecane pieniądze. Środki na realizowane tam świadczenia miały być przekazywane z budżetu resortu zdrowia, teraz okazało się, że finansowaniem ich działalności ma zająć się NFZ - informuje Dziennik Łódzki.

Terminu rozpoczęcia udzielania tych świadczeń wciąż nie wyznaczono. MZ informuje, że do programu wprowadzono dość istotną zmianę - resort postanowił włączyć w rozliczanie świadczeń w klinikach (czyli płacenie za leczenie pacjentów) Narodowy Fundusz Zdrowia.

Gdy minister Konstanty Radziwiłł otwierał w grudniu ubiegłego roku pierwszą klinikę w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, mówiono, że koszty diagnostyki będą pokryte z budżetu państwa (taka też informacja jest w opisie programu), ale o NFZ wtedy nic nie wspominano.

Tymczasem ICZMP przez odmowę zapłaty se strony resortu zdrowia może stracić 250 tys. zł (wcześniej przyjmował pacjentów w klinice). ICZMP napisał do prezesa NFZ pismo, w którym prosi o zwiększenie kontraktu lub możliwość wystartowania w konkursie na położnictwo i ginekologię. Szpital nie dostał jeszcze odpowiedzi.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH