Legionowo: tu na klauzulę sumienia farmaceuci się nie powołują

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetapowiatowa.pl/rynekaptek.pl   08-05-2017, 12:07

Legionowo: tu na klauzulę sumienia farmaceuci się nie powołują Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wszystkich blisko 40 aptekach działających w całym powiecie legionowskim w formule "pro-life" nie pracuje żadna apteka. W żadnej z tych aptek kategorycznie nie odmówiono sprzedaży tego rodzaju antykoncepcji.

Redakcja portalu gazetapowiatowa.pl skupiająca informacje m.in. z Legionowa czy Serocka, postanowiła sprawdzić podszywając się pod klientów, czy istnieją problemy z zakupem dostępnej jeszcze bez recepty tabletki „dzień po”.

- Apteki zamieniające się ze zwykłych w te pro-life nie mają specjalnych oznaczeń. O ich istnieniu pacjenci dowiadują się zazwyczaj tzw. pocztą pantoflową, bądź dopiero przy aptecznych okienkach- czytamy.

Podszywając się pod klientów dziennikarze zadzwonili do wszystkich niespełna 40 aptek działających w powiecie legionowskim pytając o dostępność antykoncepcji awaryjnej. Okazało się, że pigułki „dzień po”, są dla mieszkanek Legionowa szeroko dostępne:

- W zdecydowanej większości z nich, usłyszeliśmy, że tabletki „ellaOne” są dostępne od ręki. Od kilku farmaceutów dowiedzieliśmy się, że co prawda obecnie nie mają ich na stanie, ale nie widzą oni żadnych przeszkód, aby je jak najszybciej do swoich aptek sprowadzić – pisze redakcja.

- W żadnej z aptek kategorycznie nie odmówiono nam sprzedaży tego rodzaju antykoncepcji – dodaje.

Więcej: http://gazetapowiatowa.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH