Lekarze Kobietom: dentyści też dołączyli do akcji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: belchatow.bai.pl/ rynekaptek.pl   07-08-2017, 10:35

Lekarze Kobietom: dentyści też dołączyli do akcji Inicjatywa "Lekarze Kobietom" jest odpowiedzią na wprowadzenie recepty na tzw. antykoncepcję awaryjną, czyli pigułkę „dzień po”.

Część dentystów także dołączyła do ogólnopolskiej inicjatywy"Lekarze Kobietom". Recepty na tabletki "dzień po" wypisują za darmo lub za przysłowiową złotówkę.

Z powodu klauzuli sumienia nie wszyscy lekarze ginekolodzy takie recepty chcą wypisywać, ponadto kobieta może być zmuszona do zbyt długiego oczekiwania na wizytę. Z kolei wizyta w prywatnym gabinecie oznacza wydatek minimum 100 zł.

Receptę na pigułkę może wypisać lekarz każdej specjalizacji. Do inicjatywy Lekarze Kobietom przyłączyła się część lekarzy specjalistów i lekarzy w trakcie specjalizacji z różnych dziedzin: medycyny rodzinnej, ginekologi i położnictwa, pediatrii, psychiatrii, a także radiolodzy, anestezjolodzy, laryngolodzy, kardiochirurdzy, ortopedzi, okuliści i lekarze dentyści.

Aktualnie z możliwości otrzymania takiej recepty korzysta ok. 20 osób dziennie. Usługa jest dostępna w 25 miastach w Polsce.

Więcej: www.belchatow.bai.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH