„Lekarze Kobietom”: w Płocku tylko jedno zgłoszenie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: plock.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   16-08-2017, 08:38

„Lekarze Kobietom”: w Płocku tylko jedno zgłoszenie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do tej pory do inicjatywy "Lekarze Kobietom" przystąpiła ponad setka lekarzy z całej Polski, z Płocka - trzech. W tym mieście na razie tylko jedna pacjentka zgłosiła się z prośbą o wypisanie recepty na tabletkę "dzień po".

O to jak często kobiety zwracają się do lekarzy z inicjatywy lekarzekobietom.pl, by skorzystać z tabletki "dzień po" zapytała Gazeta Wyborcza.

Do tej pory do inicjatywy posiadającej własną stronę internetową przystąpiła ponad setka lekarzy z całej Polski. W Płocku - trzech. To lekarze, których kobiety mogą poprosić o szybkie wypisanie recepty na pigułkę "dzień po", jeśli u swojego lekarza spotkają się z odmową.

Na stronie i profilu "Lekarzy" jest mapa - można sprawdzić, czy w danym mieście jest specjalista (recepty na tabletki "dzień po" może wypisywać nie tylko ginekolog), który zadeklarował pomoc. Nie ma tam jego nazwiska i adresu, te dostaje kobieta, która skontaktuje się z profilem - przypomina Gazeta. Kontakt do lekarza jest przekazywany pacjentkom jedynie w sytuacji awaryjnej.

Pacjentki, przynajmniej te z Płocka, korzystają z tej szansy rozsądnie. Do tej pory o kontakt do lekarza, który wypisze receptę bez osądzania oraz za symboliczną złotówkę poprosiła jedna pacjentka z naszego miasta - pisze płocka Gazeta Wyborcza.

Więcej: www.plock.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH