Lekomaty w Polce? GIF: to niemożliwe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   07-06-2017, 11:43

Lekomaty w Polce? GIF: to niemożliwe Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedsiębiorcy szukają nowych sposobów sprzedaży leków, m.in. tych wydawanych bez recepty. Pomysłem jest wykorzystanie w tym celu tzw. automatów vendingowych - pisze DGP. Jednak GIF odpowiada, że taka opcja nie wchodzi w grę.

Niedawno jeden z przedsiębiorców wystąpił do GIF o opinię w tej sprawie. Leki chciał oferować bez opakowań na terenie aptek, drogerii oraz w innych miejscach publicznych.

GIF w odpowiedzi stwierdza jednak wprost:

„Prowadzenie obrotu produktami leczniczymi za pomocą takich automatów nie jest możliwe, gdyż brak jest osoby, wydającej produkt leczniczy, legitymującej się odpowiednimi kwalifikacjami, która udzieli pacjentowi odpowiedniej informacji"– napisał w odpowiedzi przedstawiciel departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Gazecie udało się odnaleźć firmę, która wysłała zapytanie. Okazuje się, że pomysł nie jest całkiem nowy - spółka ma już sieć lekomatów za oceanem:

– Chcemy, żeby ludzie mieli dostęp do szybkiego zakupu, np. leku przeciwbólowego bez stania w kolejce, dodatkowo o każdej porze dnia i nocy. Nasze maszyny, tzw. dr Poket Health Pointy, z powodzeniem funkcjonują już w USA i Brazylii – wyjaśnia Dziennikowi Sebastian Mul, przedstawiciel firmy dr Poket.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH