Lekowe przetargi marca: duże wydatki szpitali na nusinersen

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PressInfo.pl   28-04-2021, 15:02

Lekowe przetargi marca: duże wydatki szpitali na nusinersen Największe przetargi marca: na które leki wydano najwięcej? (fot. Pixabay)

W marcu br. rozstrzygnięto przetargi na łączną kwotę blisko 1,269 mld zł. Największy dotyczył leku stosowanego w stwardnieniu rozsianym.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach dotyczących dostaw leków w Polsce w marcu 2021 roku.

Z raportu wynika, że w analizowanym okresie dokonano rozstrzygnięć 5 045 części przetargowych na dostawę leków.

Ich łączna wartość opiewała na kwotę 1 268 814 005 zł.

Wyniki opublikowało 224 podmioty medyczne.

Regionalny lider zamówień
Organizatorzy z województwa śląskiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych – 1146. Kolejne miejsca zajęły województwa: mazowieckie (613) oraz warmińsko - mazurskie (570). Najsłabiej wypadło województwo lubuskie (22 wyniki).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę
jest woj. wielkopolskie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie
wyniosła ponad 266,7 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości
rozstrzygniętych postępowań są województwa: małopolskie – 181,1 mln zł oraz
mazowieckie – 153,2 mln zł

Liderem, pierwszej piątki pod względem łącznej wartości uzyskanej za wygrane części przetargów, ponownie została firma Urtica sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 402,1 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol-Logistyka sp. z o.o. (125,1 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Roche Polska sp. z o.o z wynikiem 112,2 mln zł.

Największe wydatki na nusinersen
Liderem pod względem liczby wygranych zadań przetargowych, związanych z dostawą leków jest pozostaje firma: Urtica Sp. z o.o., która wygrała 1528 części przetargowych. Drugie miejsce zajęła firma Salus International Sp. z o.o. (461). Podium zamyka firma Asclepios S.A. (418).

Na pierwszym miejscu pod względem najwyższej wartości pojedynczych przetargów, których wynik opublikowano w marcu 2021 r. znalazł się przetarg ogłoszony przez Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia dotyczył dostawy produktu leczniczego Nusinersenum na kwotę 44,1 mln zł. Dostawcą jest Farmacol-Logistyka.

Na drugim miejscu jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, które za dostawy nusinersenu zapłaciło 29,4 mln zł. Tu dostawcą jest również Farmacol.

Nivolumab i pembrolizumab
W kolejnych trzech największych przetargach leki dostarczała firma Urtica:

- do Białostockiego Centrum Onkologii nivolumab za ponad 25,5 mln zł
- do Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu pembrolizumab za ponad 20,5 mln zł
- do Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nivolumab za prawie 16,37 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH