Lider PSL: włączmy w proces szczepień farmaceutów. Co jeszcze proponuje?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   14-01-2021, 10:02

Lider PSL: włączmy w proces szczepień farmaceutów. Co jeszcze proponuje? Do wypowiedzi prezesa PSL dotyczącej włączenia w proces szczepień farmaceutów, gabinetów stomatologicznych czy okulistycznych odniósł się na Twitterze senator PiS Stanisław Karczewski. Co powiedział? (fot. Pixabay)

Proponujemy, by w proces szczepień włączyć farmaceutów, gabinety stomatologiczne, czy gabinety okulistyczne, które same się do tego zgłaszają, zacząć szczepić w weekendy oraz nie zachowywać buforu szczepionki na drugą dawkę - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz powiedział 14 stycznia w TVN24, że jego ugrupowanie ma trzy propozycje dotyczące zwiększenia liczby szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą z nich jest włączenie do procesu szczepień farmaceutów, gabinetów stomatologicznych, gabinetów okulistycznych, które - jak mówił - same się do tego zgłaszają.

Drugą propozycją są tzw. białe niedziele i białe soboty, czyli szczepienia w weekendy. - Szczepić całe weekendy, nie tylko w miejscach, w których dzisiaj się szczepi, ale też skorzystać ze wzorów innych krajów i uruchomić takie gigantyczne punkty do szczepienia, gdzie naprawdę wiele osób może być w ciągu dnia zaszczepionych - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Ostatnią propozycją, o której mówił prezes ludowców, byłoby uruchomienie wszystkich preparatów ze szczepionką, które dotarły do Polski. - Nie zachowywać tego buforu na drugą dawkę, jeżeli jest stabilny łańcuch dostaw, to dzisiaj trzeba wszystkie ampułki ruszyć do zaszczepienia, a nie trzymać przez 3 tygodnie w zamknięciu - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Do wypowiedzi prezesa PSL dotyczącej włączenia w proces szczepień farmaceutów, gabinetów stomatologicznych czy okulistycznych odniósł się na Twitterze senator PiS Stanisław Karczewski. "Szczepionki to nie cukierki. Nie rozdaje się ich z papierowej torebki. Punkt szczepień musi spełniać wysokie standardy medyczne i musi zapewniać pełne bezpieczeństwo osoby szczepionej" - napisał.

Edyta Roś, PAP

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH