Liderzy przetargów lekowych w I połowie 2017

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pressinfo.pl/ rynekaptek.pl   25-08-2017, 09:09

Liderzy przetargów lekowych w I połowie 2017 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

12 529 informacji o rozstrzygniętych przetargach o łącznej wartości 2,8 mld zł – tak przedstawia się drugi kwartał 2017 pod względem zamówień na dostawy leków w Polsce. Dane publikuje serwis Pressinfo.pl.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 roku opublikowano łącznie 12 529 informacji na temat rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem były dostawy leków. Ich łączna wartość opiewała na 2,8 mld zł.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego byli tymi, którzy najliczniej wygrywali postępowania przetargowe w analizowanej branży – 1911 wygranych. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 900 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa wielkopolskie – 336 mln zł oraz śląskie – 236 mln zł.

Pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi liderem w analizowanym okresie została firma PGF Urtica Sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 579 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Roche Polska Sp. z o.o.  (309 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Farmacol S.A. z wynikiem 249 mln zł.

- Zmiany legislacyjne dotyczące sektora farmaceutycznego, zapowiadane nowe regulacje powodują niepewność rynkową, która hamuje wprowadzenie nowych strategii rozwoju, utrudnia przygotowanie się do zmian a przede wszystkim znacząco podnosi ryzyko inwestycyjne – komentuje Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl.

Dodaje: - Branża farmaceutyczna poddawana jest wielu zmianom m.in.: zasady refundacji leków, prognozowany wzrost kosztów działalności dla dystrybutorów, za sprawą wymuszonej cyfryzacji systemu monitorowania dostaw i sprzedaży. Ministerstwo Zdrowia również nie szczędzi pomysłów związanych z wprowadzeniem zmian mocno ingerujących w rynek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH