List intencyjny: farmaceuci zasilą zespoły szczepiące USK Opole

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: USK Opole   21-04-2021, 09:02

List intencyjny: farmaceuci zasilą zespoły szczepiące USK Opole Farmaceuci będą szczepić Fot. LJ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu 19 kwietnia rozwinął punkt szczepień stacjonarnych. Wkrótce do wykonujących szczepienia dołączą farmaceuci.

  • USK gotowy na współpracę z farmaceutami w zakresie szczepień przeciwko Covid-19
  • Szpital będzie mógł szczepić nawet 700 pacjentów dziennie
     

Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej Marek Tomków i dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu podpisali list intencyjny o współpracy w realizowaniu Narodowego Programu Szczepień w województwie opolskim.

 - Sytuacja, w której możemy wrócić do normalności przez szczepienia – to cel nadrzędny – podkreślił Marek Tomków, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej i wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Podał, że farmaceutów, którzy do tej pory zgłosili się na szkolenia w województwie opolskim, jest niemal 140. – Dzięki współpracy z USK będą mogli oni pracować w gronie fachowców i uczyć się od najlepszych – skomentował prezes OIA. – Będą nabywali doświadczenie, mając ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Czekanie na normalność
Marek Tomków ocenił, że z utęsknieniem patrzymy na inne kraje, które mając poziom wyszczepialności sięgający 80 proc., mówią, że zdejmują maski i wracają do normalnego życia.

- Podpisane porozumienie pozwoli nam na rozwinięcie procesu szczepień w województwie opolskim. Przeszkoleni farmaceuci wkrótce będą mogli służyć swoją pomocą pacjentom. Wiemy, że realizowanie szczepień pozwoli nam zatrzymać epidemię i nie dopuścić do kolejnej tak groźniej fali, jak trzecia, z którą się mierzymy – mówił Dariusz Madera, dyrektor generalny USK.

I uzupełnił, że szpital od poniedziałku, 19 kwietnia rozwinął punkt szczepień stacjonarnych, dzięki czemu może przyjmować w nim nawet 700 pacjentów dziennie, ale także przygotował zespoły wyjazdowe, które mogą szczepić kolejne 700 osób na dzień.

Farmaceuci zasilą zespoły szczepiące
- Zależy nam na tym, żeby jak najszybciej wrócić do normalności, przede wszystkim w kontekście powrotu do podstawowej działalności szpitala, zawieszonej z powodu trzeciej fali. A to będzie możliwe, kiedy szczepienia będą ukończone. Zakładamy, że jeśli przynajmniej 70 procent populacji będzie zaszczepione, to będziemy mogli funkcjonować, jak przed epidemią – podkreślił Dariusz Madera.

Farmaceuci mają zasilić zespoły szczepiące USK po ukończeniu szkoleń, dzięki czemu szpital będzie mógł szczepić jeszcze więcej osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH