Litwa: wzrost sprzedaży leków uspokajających

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wilno.tvp.pl/ rynekaptek.pl   20-01-2021, 12:32

Litwa: wzrost sprzedaży leków uspokajających Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W porównaniu z początkiem pandemii, litewskie apteki odnotowują ok. 20 proc. wzrost sprzedaży leków bez recepty na uspokojenie, wyciszenie, ułatwiających zasypianie czy preparatów poprawiających samopoczucie.

Biuro prasowe sieci aptek Camelia potwierdza, że obecnie jest notowany znaczny wzrost – nawet do 20 proc. – sprzedaży naturalnych preparatów bez recepty na uspokojenie, wyciszenie czy ułatwiających zasypianie.

– Jest większe zainteresowanie preparatami z waleriany – herbatami, ekstraktami, pigułkami. Zwiększył się też znacznie popyt na leki na receptę, które można obecnie uzyskać wyłącznie u specjalisty – psychologa czy psychiatry. W czasie kwarantanny, np. w styczniu bieżącego roku, sprzedaż leków nasercowych zwiększyła się aż o 30 procent – mówi Žiedūnė Juškytė.

Przedstawicielka sieci aptek Gintarinė vaistinė ocenia, że w styczniu br. popyt na leki bez recepty na uspokojenie, wyciszenie czy ułatwiających zasypianie, w porównaniu do listopada ub. roku, wzrósł o 10 procent:

– Aptekarze zauważyli, że coraz więcej klientów wypytuje o preparaty, które pomagają w poprawie samopoczucia, zaburzeniach snu. Po zaostrzeniu możliwości nabycia leków psychotropowych na receptę, ludzie coraz częściej sięgają po leki alternatywne – homeopatyczne, naturalne i suplementy – komentuje Irena Tėvelienė.

Więcej: https://wilno.tvp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH