Łódź: producent suplementów inwestuje w zakład

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: masterpharm.pl/ rynekaptek.pl   21-04-2017, 10:45

Łódź: producent suplementów inwestuje w zakład Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Producent suplementów diety Master Pharm S.A. otworzył nowy zakład produkcyjny w Łodzi, jednocześnie realizując jeden z celów emisyjnych publicznej oferty akcji przeprowadzonej w kwietniu 2016 roku - informuje spółka.

Łączna wartość inwestycji w Łodzi wyniosła 4 mln zł. Jak wyjaśnia Zarząd, poniesione nakłady umożliwią wzrost sprzedaży oraz rentowności Grupy Master Pharm w nadchodzących kwartałach.

- Pierwsze komercyjne produkcje w zakładzie ruszają już w kwietniu bieżącego roku. Spodziewamy się korzystnego przełożenia inwestycji na poziom jednostkowych i skonsolidowanych przychodów i wyników już od II kw. 2017 roku – wyjaśnia Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Poza pracami przeprowadzonymi w Łodzi, 2,2 mln zł pochodzące z emisji akcji przeznaczono na doposażenie zakładu spółki zależnej Grokam w Mielcu.

Pozostałe cele emisyjne spółki obejmują m. in. akwizycje jednego lub kilku podmiotów z branży farmaceutycznej, które umożliwiłyby zwiększenie kompetencji wytwórczych oraz rozwój portfolio produktowego.

W grudniu 2016 roku zarząd spółki podjął kolejne działania zmierzające do potencjalnej akwizycji przedsiębiorstwa farmaceutycznego, posiadającego w swojej ofercie 8 leków OTC. Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące kwestii prawnych przeprowadzenia transakcji przejęcia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH