Londyn chciałby pozostać siedzibą EMA...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   20-04-2017, 10:27

Londyn chciałby pozostać siedzibą EMA... Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielka Brytania walczy o to, aby po Brexicie dwie ważne unijne agencje - Europejska Agencja ds. Leków i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego - pozostały na Wyspach – pisze Puls Biznesu. Komisja Europejska ocenia ten pomysł negatywnie.

Według "Financial Times" brytyjski minister ds. Brexitu David Davis nie zgadza się na to, żeby obie agencje i łącznie około 1000 pracowników musiało wynieść się z Londynu.

Z kolei Margaritis Schinas, rzecznik Komisji Europejskiej, powiedział, że siedziby unijnych agencji muszą znajdować się na terytorium Unii Europejskiej:

- Decyzja o zmianie siedziby Europejskiej Agencji ds. Leków i Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego będzie decyzją 27 państw członkowskich. Nie będzie częścią negocjacji ws. Brexitu, ale raczej konsekwencją Brexitu – zaznaczył Margaritis Schinas.

Jak dodał, zadaniem Wielkiej Brytanii będzie jedynie pomoc w przeniesieniu agencji do innego miasta w momencie, gdy zostanie znaleziona dla nich nowa siedziba.

Zainteresowanie przeniesieniem Agencji do ich kraju wyraziły m.in.: Polska, Czechy, Dania, Belgia, Niemcy, Irlandia, Grecja, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Włochy, Cypr, Węgry, Malta, Holandia, Austria, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Finlandia i Szwecja.

Więcej: www.pb.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH