Loteria dla zaszczepionych. 500 zł, vochery i auta hybrydowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ   25-05-2021, 14:27

Loteria dla zaszczepionych. 500 zł, vochery i auta hybrydowe Nagrody do wygrania w loterii mającej zachęcać Polaków do szczepienia na covid (fot. LJ)

1 lipca zostanie uruchomiona loteria dla zaszczepionych. Co 2000 osoba wygra 500 zł, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną. Do podziału są też bowiem hulajnogi elektryczne, vochery i samochody hybrydowe.

Kończy się ten etap, kiedy dostępność szczepionek była dla nas największym problemem. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonywanie Polaków do tego, aby się zaszczepić. To wyzwanie jest dla nas wszystkich, ponadpolityczne, nie tylko dla rządu czy lekarzy - powiedział Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej dot. szczepień (25 maja). Dodał:

Prawie 70% Polaków chętnych do szczepienia

Z badań wynika, że 69% Polaków deklaruje chęć zaszczepienia przeciw COVID-19, a 71% Polaków pozytywnie ocenia organizację NPS. Traktujemy to jako docenienie pracy tysięcy lekarzy, pielęgniarek i wszystkich osób zaangażowanych w organizację NPS.

Dzisiaj osiągniemy ok. 50% osób pełnoletnich, które zarejestrowały się w systemie, przyjęły już 1. dawką albo są zarejestrowane na termin szczepienia. Każdego dnia ponad 200 tys. osób zapisuje się na szczepienia.

To wszystko pozwala nam powiedzieć, że kończy się etap polegający na pozyskaniu szczepionek. Od 31 maja dostawy szczepionki Pfizer będą podwojone. Zakładamy, że już w czerwcu problemu z dostępnością szczepionek nie będzie.

Druga dawka możliwa w innym punkcie niż pierwsza

Od 1 lipca szczepienie II dawką będzie możliwe w dowolnym punkcie szczepień.

W najbliższych dniach i tygodniach wojewodowie będą wystawiać decyzje administracyjne dla samorządów, które będą zobowiązywały samorządy do nawiązania kontaktu telefonicznego ze wszystkimi mieszkańcami gminy powyżej 70 r.ż.

Mamy do dzisiaj ponad 18 mln 300 tys. wykonanych szczepień. Blisko 13 mln osób zaszczepionych 1. dawką. Notujemy w ostatnich tygodniach ponad 2 mln szczepień tygodniowo. Udało się to osiągnąć dzięki zaangażowaniu wszystkich osób tworzących NPS.

Zachęty dla gmin

Chcemy wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia 75% przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel.

W każdej gminie, gdzie będzie najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 mln zł na dowolny cel. Ta gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

Od 15 czerwca wojewodowie będą zobowiązani, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

Loteria dla zaszczepionych

1 lipca zostanie uruchomiona loteria dla zaszczepionych. Co 2000 osoba wygra 500 zł, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną. Do podziału są też bowiem hulajnogi elektryczne, vochery, nagrody pieniężne i samochody hybrydowe.

W loterii mogą wziąć udział wszystkie osoby zaszczepione. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 140 mln zł.

loteria.jpg
loteria.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH