Lublin: nauczyciele będą szkoleni z zakresu zdrowia prokreacyjnego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Kurier Lubelski/rynekaptek.pl   26-09-2017, 13:46

Lublin: nauczyciele będą szkoleni z zakresu zdrowia prokreacyjnego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lubelska firma przeszkoli nauczycieli pod kątem prowadzenia zajęć popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego. Resort zdrowia przeznaczył na projekt blisko 9,6 mln zł – informuje Kurier Lubelski.

Celem projektu jest przeciwdziałanie tendencji odkładania prokreacji. Lubelskie Kuratorium Oświaty zachęca dyrektorów szkół do zaangażowania w jego realizację.

- Projekt ma być realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia - tłumaczy Jolanta Misiak, rzeczniczka kuratorium. Dodaje, że podobne programy zdrowotne są realizowane od lat, wcześniej dotyczyły m.in. walki z otyłością.

Jak czytamy w dokumencie na stronie kuratorium,„wiele osób nie zdaje sobie sprawy z negatywnych konsekwencji odkładania zakładania rodziny i prokreacji na dalszy etap życia. Uświadomienie młodym ludziom konsekwencji jest istotnym elementem profilaktyki w zakresie zdrowia prokreacyjnego”.

Wśród wskazywanych tematów zajęć są m.in. wpływ alkoholu czy antykoncepcji na niepłodność ale też profilaktyka takich chorób jak HIV czy WZW.

Jolanta Misiak tłumaczy, że w ramach projektu przeszkoleni zostaną nauczyciele, którzy później będą prowadzić zajęcia dla młodzieży w liceach, technikach czy szkołach branżowych. Szkolenia będzie prowadzić lubelska firma Lechaa Consulting, która wygrała konkurs Ministerstwa Zdrowia.

Resort przeznaczył na projekt 9,6 mln zł, które pójdą na szkolenia, ale też na wynagrodzenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia z młodzieżą.

Więcej: http://www.kurierlubelski.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH