Lublin: pokażą historię produkcji leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Wschodni/rynekaptek.pl   11-10-2017, 10:44

Lublin: pokażą historię produkcji leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Lublinie powstało Muzeum Biotechnologii Przemysłowej, gdzie będą obywały się pokazy różnych technik produkcji leków biotechnologicznych, począwszy od 1944 roku - informuje Dziennik Wschodni.

Pasjonaci z Biotechnologicznego Stowarzyszenia Edukacyjnego, które działa przy spółce Biomed-Lublin stworzyli wystawę, nad którą pracowali cztery lata i w całości sfinansowali ją z własnych środków.

– Chodziło nam o promocję przemysłu biotechnologicznego na przykładzie dokonań naukowych i produkcyjnych spółki Biomed-Lublin, która działa od 73 lat i ma bardzo bogatą historię oraz unikatowe produkty – mówi Kamila Frankiewicz, prezes Biotechnologicznego Stowarzyszenia Edukacyjnego.

Dzięki muzeum organizacja może pokazać jak wyglądała produkcja leków na przestrzeni kilkudziesięciu lat – od 1944 do 2003 roku.

Na odwiedzających muzeum czekają m.in. pokazy kontroli leków np. badanie próżni w ampułkach, a  także pokaz z wykonania czopków metodą wyciskania w prasie czy wylewania do gotowych foremek przy użyciu sprzętu z lat 60. i 70. 

Będzie można obejrzeć także wystawę plakatów edukacyjnych o powstawaniu szczepionek w latach 40. i 50. ubiegłego wieku, w tym szczepionki przeciwko tyfusowi.

Muzeum mieści się na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Środowisku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Konstantynowie.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH