Mamy nadmiar szczepionek punktowo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ   06-04-2021, 13:43

Mamy nadmiar szczepionek punktowo Program szczepień powinien nabrać tempa Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Rząd chciałby, aby wszyscy seniorzy powyżej 60 roku życia zaszczepili się do końca kwietnia. Apeluje do placówek o przesuwanie terminów. Mowa jest też o nadmiarze szczepionek w niektórych miejscach.

- Dalej realizujemy Narodowy Program Szczepień. 12 kwietnia ruszamy z zapisami osób, które urodziły się w 1962 roku. Następnie każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów - powiedział podczas konferencji prasowej (6 kwietnia) Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

- Do 24 kwietnia chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 roku - dodał.

Co jeszcze powiedział minister?
Formularz za pośrednictwem którego można zgłosić chęć zaszczepienia i uzyskać pierwszeństwo przy zapisach działał od stycznia do marca i miał charakter profrekwencyjny. Teraz już nie działa i możliwa będzie rejestracja na konkretne terminy.

Tak jak zapowiadaliśmy, drugi kwartał to znaczne przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień, które jest dużym wyzwaniem i wymaga dodatkowej pracy. Nie tylko od tych, którzy organizują program, od punktów szczepień, ale od nas wszystkich.

Namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60 r.ż., żeby zwracać się do punktu szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej. Jeśli z jakichś powodów będzie to niemożliwe prosimy o kontakt przez naszą infolinię 989.

Punktowy nadmiar szczepionek
Bardzo ważny krótkoterminowy cel - chcemy przede wszystkim przyspieszyć szczepienia osób 60+, żeby były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Dlatego apelujemy do punktów szczepień, żeby przesuwały takie osoby z maja na terminy kwietniowe.

W najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek. Musimy być bardziej elastyczni i myśleć o sytuacjach, z którymi do tej pory jeszcze się nie spotykaliśmy, czyli nadmiar szczepionek punktowo.

Takie sytuacje jak nadmiar szczepionek punktowo będą miały miejsce, a my będziemy naprzeciw nim wychodzić. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

O Rzeszowie
Pojawiły się informacje, że w Rzeszowie szczególnie duży procent mieszkańców już się zaszczepił, pojawiły się też polityczne insynuacje, że Podkarpacie jest inaczej traktowane niż reszta kraju - to są kłamstwa i nieprawdziwe informacje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH