Marihuana w Urugwaju: popyt większy niż podaż

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: 420polska.pl, LJ/ rynekaptek.pl   26-07-2017, 11:08

Marihuana w Urugwaju: popyt większy niż podaż Urugwaj jest pierwszym państwem na świecie, który całkowicie zalegalizował marihuanę

Zaledwie jeden dzień po legalizacji marihuany wystarczył, by wyprzedać całe jej zapasy z aptek. Zgodnie z niedawno uchwalonym prawem, każdy Urugwajczyk, który ukończył 18. r.ż. może się zarejestrować i zakupić marihuanę w aptece.

Farmaceuci prosili o nowe dostawy z Urugwajskiego Instytutu ds. Regulacji i Kontroli marihuany. Ich prośby mają być zrealizowane w przeciągu kolejnych 15 dni.

Jak niedawno informowaliśmy, Urugwaj zalegalizował uprawę, obrót i spożycie marihuany pod kontrolą państwa. Od lipca Urugwajczycy mogą kupować marihuanę w kilkudziesięciu wyznaczonych aptekach. Przysługuje mu do 40 gram miesięcznie.

Ponadto każdy pełnoletni Urugwajczyk może legalnie uprawiać konopie indyjskie na własny użytek, pod warunkiem, że się zarejestruje. Może posadzić sześć krzaczków i zbierać rocznie nie więcej niż 480 gramów z jednego.

Urugwaj jest pierwszym państwem na świecie, który całkowicie zalegalizował marihuanę. Do sprzedaży trafiły dwie, specjalnie wyhodowane odmiany, Alfa1 i Beta1. Obie "średnio" psychoaktywne, o małej przewadze THC nad CBD - opisuje portal 420polska.pl.

Więcej: http://420polska.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH