Master Pharm: epidemia wpłynęła na wyniki za III kwartał 2020

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Master Pharm/ rynekaptek.pl   20-11-2020, 11:02

Master Pharm: epidemia wpłynęła na wyniki za III kwartał 2020 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Skonsolidowane przychody producenta kontraktowego suplementów diety narastająco
po III kw. ukształtowały się na poziomie 42,8 mln zł i przełożyły się na 5,2 mln zł zysku netto - informuje Master Pharm w komunikacie.

Spadek przychodów Grupy związany był w dużym stopniu z nieuwzględnieniem danych spółki zależnej Avet Pharma sprzedanej przez Master Pharm w grudniu 2019 roku.

Na dynamikę sprzedaży oraz spadek pozycji wynikowych wpłynął również odnotowany w III kw. niższy poziom zamówień usług produkcji kontraktowej, który zdaniem zarządu powinien zostać zrekompensowany w przyszłych kwartałach.

- Niepewność związana z rozwojem epidemii wpłynęła na odraczanie decyzji zakupowych części klientów, jednak już pod koniec III kw. sytuacja zaczęła się odwracać i obecnie obserwujemy wzrost zamówień, w szczególności na produkty typowe dla sezonu jesienno-zimowego, związane z odpornością – wyjaśnił Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Od początku 2020 r. Master Pharm realizuje strategię skupioną w pełni na rozwoju w obszarze produkcji kontraktowej suplementów diety. Do połowy 2021 r. spółka zakończy inwestycje związanych ze zwiększeniem możliwości produkcyjnych w określonych formach produktowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH