Master Pharm: strategia oparta na produkcji kontraktowej przynosi efekty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Master Pharm/ rynekaptek.pl   25-09-2020, 12:22

Master Pharm: strategia oparta na produkcji kontraktowej przynosi efekty Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Skonsolidowane półroczne przychody łódzkiego producenta kontraktowego suplementów diety wyniosły 27,1 mln zł i przełożyły się na 2,1 mln zł zysku netto - informuje Grupa Master Pharm.

Istotny wpływ na dynamikę skonsolidowanych przychodów miało nieuwzględnienie danych spółki Avet Pharma sprzedanej w grudniu 2019 roku.

Wyłączając to jednorazowe zdarzenie, sprzedaż Grupy kształtowała się na poziomie zbliżonym do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Jednostkowe przychody Master Pharm S.A.  w I półroczu wzrosły o 3% rdr. W tym okresie spółka pozyskała 13 nowych klientów.

Sprzedaż Grupy umożliwiła wypracowanie 2,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza  wzrost o 34% rdr (na który złożył się m. in. zysk na zbyciu aktywów finansowych w kwocie 1,1 mln zł).

Jednostkowy zysk netto wynoszący 4,6 mln zł (+1% rdr) dodatkowo uwzględniał dywidendę w wysokości 2,4 mln zł wypłaconą przez spółkę zależną Grokam.

Od początku 2020 r. Master Pharm realizuje strategię skupioną w pełni na rozwoju w obszarze produkcji kontraktowej suplementów diety. Zarząd planuje przeprowadzenie szeregu inwestycji w moce produkcyjne, których łączna wartość wyniesie 6 mln zł, i których część jest już realizowana.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH