Master Pharm zwiększa przychody i zyski w I kw. 2017

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   17-05-2017, 12:10

Master Pharm zwiększa przychody i zyski w I kw. 2017 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Skonsolidowane przychody Master Pharm, producenta suplementów diety i środków wspomagających zdrowie, wzrosły o 15,8% rdr. Przełożyły się na 1,6 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 22,4% - informuje spółka.

Odnotowane w I kw. 2017 r. przychody Grupy ukształtowały się na poziomie 13,3 mln zł. Wpływ na blisko 16% wzrost sprzedaży wobec I kw. roku ubiegłego miały przede wszystkim przychody spółki zależnej Avet Pharma, które w analizowanym okresie wyniosły 4,3 mln zł, wykazując 39% wzrostu rdr.

Jednostkowe przychody Master Pharm S.A. wzrosły w analizowanym okresie o 5,4% rdr do poziomu 10,2 mln zł. Wpływ na tę zmianę miał przede wszystkim wzrost liczby obsługiwanych odbiorców usług produkcji kontraktowej.

Zysk netto Grupy Master Pharm za I kw. br. wyniósł 1,6 mln zł, rosnąc o 22,4% rdr. Na poziomie jednostkowym wynik finansowy osiągnął natomiast 1,45 mln zł, co oznacza spadek o 7% rdr. Jak wyjaśnia zarząd, w omawianym okresie rentowność spółki wciąż pozostawała pod wpływem kosztów rozwoju.

- Wzrost zysku na poziomie skonsolidowanym jest przede wszystkim rezultatem wyższej efektywności sprzedaży w spółce zależnej Grokam, zajmującej się produkcją kontraktową. Rentowność na poziomie jednostkowym wynika natomiast ze wzrostu kosztów wynagrodzeń, usług obcych i zarządu, związanych z rozbudową i organizacją zaplecza produkcyjnego – stwierdził Jacek Franasik, prezes Master Pharm S.A.

Zrealizowane przez Master Pharm inwestycje dotyczyły przede wszystkim rozbudowy i doposażenia zakładów w Łodzi i Mielcu o nowe urządzenia oraz linie produkcyjne. Spółka uruchomiła także laboratorium, w którym rozpoczęła pracę nad nowymi składnikami suplementów diety. W związku z przeprowadzoną rozbudową mocy produkcyjnych, a także planowanym zwiększeniem skali działań handlowych i marketingowych, zarząd oczekuje utrzymania korzystnych tendencji sprzedażowych w bieżącym roku obrotowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH